Archive for the 'Боян Димитров' Category

юни 28 2010

Албания – културен шок?!?

Когато чуем „Албания“, обикновено първата ни асоциация е свързан с електрически уред с нажежаем волфрамов проводник с високо съпротивление 😉 А имаше и виц с подводница.

Дали ще стане дума за това в днешния пътепис, предстои да видим. Приятно четене:

Албания – културен шок

Една мисъл ми се въртеше в главата от дълго време – „изостанала работа“. Щеше ми се да посетя една неутъпкана от туристите и относително евтина дестинация, в същото време да не е толкова далече от Европа, колкото Филипините да речем. С 4-те празнични дни, които предстояха и след наложителна промяна в последния момент, реших да дам зелена светлина на пътуване до Албания. Не си знаех уроците за тази страна.

Бях подготвен само за

1-ви урок

„шаблон“.

Той се изчерпва с факта, че албанците искат да си сменят герба с емблемата на мерцедес и да си извежат автомивка (лаваж/лаважо) на знамето. С една дума албанецът държи на колата си. Тя е средството да се покажеш в Албания. Затова автомобилният парк в Албания е 70% мерцедеси – събира се за най-доброто, пък било то и малко възстаричко. Затова в Албания всяко второ семейство е собственик на автомивка. Това вероятно доста хора са го чували, но според мене е абсолютно потвърдено. Останалите уроци научих на път.

Автопарк – Албания

Автомивка – Албания

май 07 2008

Египет или как от турист ставаш пътешественик

Днес ще прочетем един нетипичен за Египет пътешественик. Всъщност това е истински пътешественик, който обикаля смаостоятелно тази африканска страна. Приятно четене: Египет или как от турист ставаш пътешественик Подготовката беше пълна. Малко закъсняла, но всичко беше изчетено, решенията къде и как ще се ходи бяха взети, дните определени, маршрутите начертани. Цялата информация беше отпечатана и подвързана, а томчето можеше да конкурира съчиненията на Ленин. […]