Archive for the 'Алекс Станев' Category

сеп. 23 2009

Rock and coke в Истанбул

Така се случи, че тази година, както в София, така и в Белград и Атина имаше няколко интересни концерта, за които вече четохме и на нашия сайт. Днес на ред е Истанбул с тазгодишния Rock’n’Coke фестивал, за който ще ни разкаже Алекс. Приятно четене:

Rock’n’Coke 2009 — Истанбул

Снощи се завърнахме от Rock’n’Coke и сега ще драсна няколко реда по случая, че вече доста несресани ми стават спомените;)

Ден 0:

Труден старт

Всичко започна сутринта рано в петък и то с леко подхлъзване. Предната вечер смукахме в Адамса с колеги, издъних за пореден път среща с приятели и осветих офиса на други. Като резултат, събуждайки се към 3:30, трябваше тепърва да оправям багаж, търся разни мантракуки, както и, разбира се, да се боря със стадото квичащи маймуни и носорози в главата. Светльо вися немил-недраг да ме дебне в ранното утро, чете конско, но в края на краищата събрахме агитката (Велко, Таня и Асен) и потеглихме.

По стар обичай попътно спряхме за джин, мента и тоник. Прилежно ги смесихме под критичните погледи на хасковлии на паркинга на магазина и с мръсна газ проникнахме на турска територия.

Тук е мястото да спомена, че

Rock’n’Coke е двудневен фестивал,

провеждащ се на пистата на Формула 1 до Истанбул. Тази година хедЛайнъри бяха Nine Inch Nails, Prodigy и Linkin Park.

Пристигайки на мястото, успяхме да се набием директно на VIP паркинга (10 TRL/ден), който е точно до входа. Безплатния го видяхме къде е едва когато го натъпкаха с коли, намира се преди този на един хълм. Вратите отваряха в 18h, но въпреки това, банди малолетници бяха окупирали вратите и киснеха с чувалите. Награбихме палатките, развъртяхме джин-с-тоника и започнахме да дебнем отпред.

апр. 24 2008

Яхта от Чикаго (През Атлантическия океан – До Чикаго и назад (1))

От днес започваме едно пътешествие с неизвестен край… Известен е само планът за пътуването — ние ще следим изпълнението му на живо или с минимално закъснение. А планът е следният: една група яхтсмени отиват до Чикаго със самолет, взимат от там една яхта и трябва да се върнат обратно през Атлантинческия океан. Този млад екипаж […]