Archive for the 'Валя Кирякова' Category

юни 01 2009

Моето пътуване до Монако и Монте Карло

Преди години по руската телевизия имаше документален филм за Монте Карло и Монако и естествено имаш сюжет и за казиното в частност. Имаше интервю с директора на казиното и единия от въпросите беше: „А Вие кога залагате?“, на което отговорът е беше „Аз хазарт не играя“:-) (Да не е луд???). Та нека разгледаме града-държава, чиито улици са с толкова гладък асфалт, че са годни за състезания на Формула 1. Приятно четене:

Моето пътуване до Монако и Монте Карло

Монте Карло е част, квартал от Монако.

Казвам го, защото не ми беше много ясно, докато не се порових из нета. Монако е втората най-малка държава в Европа след Ватикана, всичко на всичко 2 кв. км. 2 кв. км. — обаче какви!!!!! Застроено е на склон, като Велико Търново — може би си приличат, ама ако ги сравняваш, гледайки от Луната, че и от по-далеч. Всяка педя е застроена, ако не е застроена, е градина. Ако има педя свободно място — там е засадено цвете, храст, дърво. Но да не си помислите, че не се строи още- колкото и да е странно, се строи. Това, обаче, можеш да познаеш само по стърчащия кран — няма бетоновози, няма прахоляк, няма кал и разбити улици. По невероятен начин се вписват старите красиви барокови вили и новото строителство, включително 25—30 етажни сгради.

Е,за жалост понякога изглеждат и като задушени.

Градините са перфектно поддържани. Първите дни се чудихме как и кога го правят. На третия ден хоп!- видяхме ги — градинарите!!! Изриваха невероятно красивите теменужки пред казиното, пълнеха ги в чували и ги мятаха в едно камионче. Ужас. Обачееее- само след няколко часа там имаше засадени нови цветя.

Монако ни посрещна

с проливен дъжд. Успяхме да уцелим 2 от 15-те дъждовни дни в годината. Нооооо……. това не може да е причина, която да ни накара да си стоим в хотела. Затова пък направихме снимки, каквито не се публикуват из нета — от дъждовния Лазурен бряг.