Категория: Панама

Бале в Централна Америка (3): Бокас дел Торо в Панама 15

Бале в Централна Америка (3): Бокас дел Торо в Панама

Продължаваме с приключенията на Бале из Централна Америка– започнахме с град Панама и Панамския канал, после бяхме в селцето Санта Фе, а днес сме в един световно-не-известен-в-България курортен остров  архипелаг – Бокас дел Торо....

Бале в Централна Америка (2): Санта Фе в Панама 3

Бале в Централна Америка (2): Санта Фе в Панама

Продължаваме с централно-американските приключения на Бале – започнахме с град Панама и Панамския канал, днес отиваме на село, в провинцията. Приятно четене: Санта Фе в Панама част втора на Приключенията на Бале в Централна...

Круиз до Панамския канал 2

Круиз до Панамския канал

Да бягаме на ТОПЛООО, стига сме мислили за газ, доставки и руснаци. Да прочетем какво правят хората, живеещи в страни, независещи от газовите отношения на Русия с околния свят. Както се вижда от заглавието ще се качим на кораб (параход, пампор) и ще отидем до Панамския канал. Топъл ден и приятно четене:

Круиз до Панамския канал

Заговори се тук за трети меден месец :D, та се сетих, че е крайно време да ви разкажа и покажа някоя и друга красота от втория, да не взема да пропусна…

Та, не искаха имиграционните да пускат Викито в Канада и ние от няма и къде, решихме да се видим на неутрална територия – в Щатите 😉 разбира се, имаше и причина да отидем там – на гости на брат ми, който работи на един чудесен нов кораб на Роял Карибиън.

Пътуването беше подарък от брат ми за сватбата, на която за съжаление той не можа да дойде (пак заради същия чудесен нов кораб 🙁 ), но имаше един-единствен незначителен проблем – трябват визи за Щатите… Моята ми я дадоха (очаквано), обаче на Викито й я отказаха (пак очаквано)… Но след отказа някой даде акъл как да обжалваме, и за радост веднага, още същата седмица, имаше второ интервю, на което вече дадоха визата, така че започнахме да стягаме багажа.

Между Колумбия и Панама 2

Между Колумбия и Панама

„На топло, на топло, на топло…“ – постоянната мисъл на всеки замръзнал софиянец (за тези, дето ни четат от другаде, да ви кажа: оня ден сутринта беше минус единайсет градуса в София). Та какво по-добро от това да се разходим да Колумбия и Панама? Приятно четене:

Между Колумбия и Панама

Капургана и Сапзуро в Колумбия

По план, на 8 часа път с автобус от Меделин до Турбо и на още 2 с моторна лодка от Турбо се намира едно от райските крайбрежни места на Атлантическия океан – плажовете около близките едно до друго селца Капургана (Capurganá) и Сапзуро (Sapzurro). За съжаление в Колумбия е почти невъзможно транспортът да не закъснее поради планинските пътища – докато пътувахме, заваля проливен дъжд и по едно време се оказахме в една колона от коли и автобуси, спрели пред свлачище. За да ни е още по гадно трябваше да чакаме булдозер 10 часа, за да разчисти калта и да продължим . Съответно и изпуснахме последната лодка, пътуваща този ден през залива до Сапзуро.
И трябваше да спим в

Турбо

На пръв поглед обикновен крайбрежен град, като се изключи това, че гетото е разположено около пристанището, водата там е черна (не искам да знам какви са и съставките и какво е довело до този цвят) и вони ужасно.
Потеглихме рано сутринта и след стандартните неразбории и разправии, се качихме на моторница. След два часа подскачайки по океанските вълни не се чувстваш комфортно, но алтернативата – чартърен полет от Меделин до Капургана струва скъпо.
Капургана се намира на гранична зона, заградена от джунгла, в която все още се намират бунтовници от ФАРК. За това и всеки влязъл турист се записва в списък, да не би да изчезне без никой да разбере.