Категория: Условия за публикуване

Щастливецо, поклон! 2

Щастливецо, поклон!

“О, добре дошел! Какво има в Америка?”

– Благодаря! Все хубаво. Ваша милост, как сте?

Ама знаете ли какво, читателю? Човек бил много ненаситен. Ето сега ний с Филарета обиколихме, то се казва, половината земно кълбо и какво ще речете – кандисахме ли ? Чакайте де! Сега пък ни е заблазнила мисълта да обиколим наведнъж (кое мислите?) цялото земно кълбо! Услади ни се! Че оставете нас, ами и докторът току се обажда сегиз-тогиз и ни дразни. Ама на доктора му е широко около врата… Чувам по някой път, че в софийскатаакадемия този спечелил двайсет хиляди лева, онзи загубил трийсет хиляди. Господи! Трийсет хиляди лева! Да зема аз да ги прахосам в карти!!… Где са тези трийсет хиляди лева, че да дам на Филарета половината и за мене половината, па една телеграма на доктора, па по един паспорт и хайде… Цариград, Суец, Бабелмандеб (тъй ли беше?), Индустан, Цейлон, Китай, Япония, Сандвичевите острови (ах, тези Сандвичеви острови всред Великия океан, израсли са ми на сърцето!…), Сан Франциско… Че тогава да ви дръпна едни пътни бележки… Ама где този господ?…

Може би да дойде време и аз сам да се чудя на този си ум, може би и аз да стана положителенпрактичен… Ама нá, младини!…

Сбогом, снизходителний читателю! Па прощавай, ако нещо не ти е харесало. Аз нямах намерение да пиша, ама дяволски хора – намериха ми слабото място, погъделичкаха ме – няма какво да се прави! И виж сега, то като не ми е занаят, и стилът ми излезе бамбашка, и аз го виждам, че все не е тъй, както пишат нашите писатели – дълбоко, дълбоко… Ама то не е от зла воля – от не-опитност! Па и не е всекиму подаденè да пише надълбоко. Хайде, рекох, пък и аз да напиша една книжка така, по-плитко, та да видим какво ще излезе… Па има си хас да ви хареса!

До Чикаго и назад, част трета (от http://www.slovo.bg)

Алеко Константинов

Щастливецо, поклон! Благодарим за пътя и добротата 🙂 Мисля, че всички читатели и автори от нашия сайта те разбраха 🙂

Послеслов от редакцията: Кажете ми сега вие ,на коя точно точка от картата да забода кабърчето, а? 😉 Нямам толкова голяма карта 🙂

Нови фунционалности в сайта

Знате, че съм леко консервативен по отношение на външния вид на сайта. Тази седмица сложих обаче малко нови функционалности и махнах някои стари:

1. Сложих нови бутончета за гласуване и споделяне във ФБ и Туитера. Намират се в долната част на разказите при другите бутони за гласуване. Много се радвам, когато „харесвате“ и споделяте нашите пътеписи!

2. Освен във фен-страницата ни във ФБ, вече можете да следите и туитерския ни адрес http://twitter.com/patepis

3. Сложих възможност за абониране за коментарите на всеки разказ. Ако искате да следите развитието на дискусиите – кликайте смело и се абонирайте: всеки нов коментар по темата ще дойде в мейла, който регистрирате

4. Може би най-важното:

– махнах старата навигация с падащото меню по страни и континенти. Прекалено тежка беше и генерираше излишен трафик при отваряне на която и да е част от сайта. Махнах я, за сметка на това

– сложих нова навигация Всички пътеписи Намира се най-горе между Визов режим и Публикувайте разказ. (както и вляво горе на сайдбара)

Новата навигация Всички пътеписи представлява:

– карта на света с маркерчета, които водят до разказите, които са вързани към съответната географска точка

– под картата същите разкази са изредени в списък, разделен отново по георграфски райони (държави, региони, градове) според класификацията на Google Maps

Можете да ползвате както картата, така и списъка – който както му е сгода и му е кеф.

Тази навигация също може да е бавна (все пак генерира списък с всички разкази от сайта) – имайте малко търпение, когато я отваряте за пръв път.

А сега: приятно четене и писане и още по-приятни почивни дни! 🙂

Малко обновление на правилата за публикуване 0

Малко обновление на правилата за публикуване

Знаете, че се отнасям сериозно към правата и желанията на авторите. Знаете, че също толкова сериозно се отнасям и към правилното, четимо и красиво (поне според мен) оформяне на разказите. Пък и сериозно се отнасям, когато някой поиска да препубликува разкази от нашия сайт (не помня да съм отказвал на някого, когато се е свързвал с мен). Като цяло досега не съм имал големи проблеми в това отношение, но един случай от последните дни доведе до лека промяна в условията на публикуване.

Добавени са следните две точки:

• Ако искате да пратите собствения си текст на друг сайт (не нашия) в оригиналната (авторова) версия, ще се радваме, ако споменете, че текстът за пръв път е публикуван на patepis.com.
  • Ако пратите текста си на друг сайт, но с нашето форматиране (корекции, пунктуация, заглавия и т.н.), което сме правили тук, то трябва да се спазва Creative Commons лиценза на нашия сайт (т.е.слагането на линк към източника patepis.com е задължително)

Ето пълните Условия за публикуване

Поздрави:

Стойчо Димитров

Пътуване до… (Patepis.com) за мобилни устройства 4

Пътуване до… (Patepis.com) за мобилни устройства

Малко новини покрай сайта: от днес

сайтът за пътеписи Пътуване до… (Patepis.com) вече е достъпен и през мобилни устройства,

за браузване през GSM телефон и през iPhone. Сайтът разпознава бразуъра на мобилното устройство и променя дизайна и трафика на сайта така, че да бъде подходящ за четене през мобилното устройство. Успешно съм го тествал с телефон Nokia и с iPhone – надявам се, че и за другите мобилни устройства ще е наред.

Ако читателите през нормален интернет искат да надникнат как изглежда мобилната версия – в долната част на всяка статия се появява един линк към нея (just for fun 🙂 )

Приятно четене!

Новини покрай сайта ни: Страница за (по)читатели във Фейсбук 0

Новини покрай сайта ни: Страница за (по)читатели във Фейсбук

Може да сте забелязали, но може и да не сте, но нашият сайт Пътуване до … си има вече страница за (по)читатели във Фейсбук. И т.к.вече почитателите са доста повече от личните ми контакти във ФБ, ми се струва, че даже има полза от нея 🙂

Страницата я създадохме с няколко цели:

• още един начин за следене на пътеписите

• има форум и дискусии, в които можете да поставяте въпроси, които биха били интересни за всички или да давате предложения за подобрения в сайта. Тези функции самият сайта Patepis.com ги няма, така че се възползваме от ФБ. Темата за предложенията живо ме интересува.

• Или с други думи – разчитам на обратната връзка с вас 🙂

• (По)читатели могат да качват снимки, които ви харесат и които не са се появявали в Пътуване до…

• Много ще се зарадвам, ако пооспамите (така де – поканите) приятелите си във ФБ да станат и те почитатели на страницата ни във ФБ

Албуми цели обаче могат да качват само администраторите, а ние качваме само някои снимки, които са се появявали в сайта като илюстрации на пътеписи. Не качваме снимки, на които се разпознават отделни хора – само пейзажни. Ако пращате разкази за публикуване със снимки – имайте пред вид, че е възможно ваша пейзажна снимка да се появи и във фотогалерията на страницата във ФБ. Ако не желаете това да се случи – просто ми го напишете, когато ги пращате.

Правила за коментиране 1

Правила за коментиране

От днес се въвеждат и правила за коментиране:

1. Придържайте се към темата на статията, която коментирате

2. Обиди и непристойно поведение спрямо собствениците (редакцията) на сайта, към авторите, към другите коментиращи, както и към невинни трети (четвърти) лица се маркират като спам.

Нови функционалности в нашия сайт

Добавих малко нови функционалности по сайта, които надявам се ще Ви се харесат, уважаеми читатели и автори на Patepis.com

Започваме с най-важното:

Вече можете сами да пишете и създавате пътеписите си направо в сайта patepis.com. Ето как става това:

1. Необходимо е да си създадете юзер и да сложите там работещ мейл, на който ще получите първоначалната си парола
  2. С получената парола се логвате и, ако искате, си сменяте началната с друга парола. Може да попълните в профила си и имената си, както и името, с което искате да подписвате разказите си (то се показва при публикуване на разказите). Данните ви няма да се ползват за нищо друго освен да се комуникирам с вас.

3. След като се логнете – пишете пътеписа, качвате снимки, изобщо – свобода:-). Разказите, които се пишат по-този начин ще бъдат публикувани с приоритет пред всички останали начини за публикуване на разкази (субмит формата или от мейла ми)

Във всички случаи прочете отново условията за публикуване. По-долу съм ви подготвил един кратък курс за начините за писане на постинги във Wordpress софтуера на сайта.

Освен това:

• добавих ново бутонче за абонамент – виждате го вляво под съдържанието по континенти и страни. Ако искате да се абонирате (а вие искате:-), от там избирате желания от четец

• Вече има и нов бутон за споделяне на линкове – ако някой разказ Ви е харесал толкова, че искате да го споделите с приятелите си от Facebook или MySpace или … още много мрежи или пък искате да го пратите на някого по мейла – натискате бутончето под разказа, което ще ви прехвърли към профила ви в съответната мрежа

Регистрирайте се, абонирайте се и споделяйте – искрено се надявам, че новите неща ще ви харесат и ще ги ползвате:-)

А сега:

Кратък курс по регистриране на нов юзер, логване в сайта и писане на статии в блога:

1. Регистрация на нов потребител:

Нова субмит форма в patepis.com 0

Нова субмит форма в patepis.com

Най-сетне успях да намеря подходяща приставка за субмит-форма и най-вече – време да я инсталирам.

Та, с една дума: от днес можете да пращате пътеписите си директно в Публикувайте разказ (на горното меню)

Прочетете условията за публикуване и после просто попъленете формата, като не забравяте да сложите и някакъв мейл, за да се свързвам с вас при нужда. Все още нямам техническа възможност да получавам атачмънтите (снимки или други файлове), но докато не намеря подходящо техническо решение снимките може да пращате като линкове в текста или в краен случай като атачмънти в мейл

Чакам разказите ви! И да знаете, че чета всичко, което ми пратите и никой не остава незабелязан

До авторката на един изпратен пътепис – обади се отново! 0

До авторката на един изпратен пътепис – обади се отново!

Здравейте всички,

вчера или през събота/неделя един от вас ми прати пътепис на мейла (stojstcsho@яху.ком). Проблемът е, че вчера правих някаква реорганизация на мейла и неволно съм го затрил, като съм затрил и кофата за отпадъци – снощи, когато се усетих ми идеше да се гръмна, застрелям, обеся… накрая си разплетох пуловера;-)

Майтапа настрана – моля те, прати го отново:-)