Archive for the 'Без категория' Category

авг. 16 2010

Малко почивка

И до това доживяхме – редакцията напълно незаслужено излиза в почивка за около седмица-две. Това ще доведе до нередовност на новите разкази, за което смирено моля за извинение от читателите и авторите (особено) в сайта. Иначе: пишете и пращайте, всичко ще се появи, само няма да е съвсем веднага.

Благодаря ви!

Ст.

юли 28 2010

Днес няма да има нов пътепис

Днес няма да има нов пътепис. Очаквайте ни отново утре.

юли 27 2009

Шест неща, които ме правят щастлив

По покана на Комитата, отговарям 🙂

„Щастлив“ според мен е много сериозно понятие – който е чел Гьоте ще го потвърди, затова ми е трудно до невъзможност да отговоря в някакви си шест точки точно в този (гьотевски) смисъл на думата „щастлив“.

Но Комитата ме покани, затова ще приема малко по-лекото и общоприето значение на „щастлив“, като описание на шестте неща, които ме кефят и които обичам да ми се повтарят:

1. „Тате, тате!“ – възгласът на щерка ми. Мисля, че за това съм бил роден – да ми досаждат с този възглас. Сериозно 🙂 Когато не е в къщи (а е на бабиндом или на лагер) адски ми липсва спора, дали ще гледаме Jettix или National Geographic.

2. Руски книги и книгите на руски – няма други като тях

3. Пътуването – даже една разходка с колата до Петрохан ме кефи, пък какво остава за по-далечните

4. Карането на кола – мога и в непрогледна ноемврийско-декемврийкса нощна мъгла в района между Търговище и Шумен, мога и 12-15 часа да се връщам от Виена

5. Споровете с „политическите“ ми „противници“. Кавичките са сложени, защото става дума дума за близки приятели (а и роднини), а които бистрим политиката – от край време го правя 🙂

6. Радвам се, когато срещна стар отдавнашен клиент или далечно познат, на необичайно място и той ми каже „Здрасти, как я караш?“ Особено ми е гот, когато това са хора, които съм срещал в качеството ми на екскурзовод – тази дейност съм я прекратил през далечната 1996г, но и сега ми се случва да ме спират малко познати хора на непознати улици в необичайни места. За щастие ми се случва и със сегашната ми работа

Пипилотке, ти попълни ли въпросника с шестте неща? 🙂

юли 07 2009

Молба :-)

Колеги, хайде да не пращате излишен рекламен спам като коментари – с руския се справям, защо карате да „обучавам“ Akismet-а на това, че има и български спамери?    Изпрати пътеписа като PDF

« Newer Entries - Older Entries »