Юли 25 2016

Буги нощи (София by night)

Един разказ за софийските нощи – Робеспиер ще ни гмурне в буги-нощите на нашия град. Приятно четене:

Буги нощи

София by night

В 3 през нощта

някакви дето не им понася демокрацията се сбиха нейде в квартала. Обадих се на 112. Попитаха ме за кой град става въпрос… Винаги съм мислил, че спешният телефон те локализира поне по клетката на мобилния оператор, нещо като PokemonGo, само че държавно. Може пък да си в чужд град или държава или просто да не си в състояние да обясниш къде точно се намираш, тогава оказа се си загубен. Иначе тази седмица гласувахме промяна в закона, която прави възможно хора с говорни или слухови проблеми да ползват 112. Как ще стане, като вместо полицейска техническа система за проследяване насреща има лелка с дръжкофон?

pl. Nezavisimost, Sofia, Bulgaria
Щом с обаждане от Антананариво можеш да пратиш за зелен хайвер линейката в Нова Загора, то защо да се смеем, когато общинският съвет в Карнобат преме декларация срещу TTIP? Каквото повикало, такова се обадило.

30 минути по-късно

двама клошари – българин и циганин се сбиха за правото да ровят в чувал от шумкащ найлон в кофата под прозореца. Нямаше как да се обадя на 112, защото щяха да решат, че се майтапя – второ обаждане за различно сбиване в рамките на половин час. Е, можех да кажа, че този път се обаждам от друг град. За щастие се размина без побой, двамата избягаха в различни посоки, заканвайки се всеки на етноса на другия.

15 минути по-късно

Продължи..

юни 06 2016

Техническо забавяне

Мили читатели и читателки, автори и авторки,

не съм си забравил сайта, но ми се случват едновременно две неща: счупил ми се е диска, върху който държа снимките и разказите ви за публикуване – а освен това ме е подгонила службата, че не мога да отделя време да отида да го поправят (така де – копират – ясно е, че ще купувам нов 😉

Та, да знаете – нита съм зарязал сайта, нито ще ви забравя, трябва ми малко време, докато едното позволи другото

Благодаря за разбирането!

Ст.

PDF Creator    Изпрати пътеписа като PDF

юни 01 2016

До Киев и назад (2): Киев, Одеса, Приднестровие, Молдова

Завръщаме се от пътуванена Иван до Украйна – миналия път стигнахме до предградията на Киев, днес от Киев ще тръгнем обратно през Одеса и Молдова.

Киев, Одеса, Приднестровие, Молдова

част втора на

До Киев и назад

Пристигнахме в Киев в късния следобед и веднага се срещнахме с моя приятел Станислав, който беше безкрайно мил и гостоприемен, и специално пропътува над 100 км от родния си град Чернигов, за да прекара с нас два дена в столицата и да ни разведе.

Минахме покрай сградата на Киевския университет:

Киев

Видяхме и „Златната порта“. Тя е била построена през 11-ти век и е била част от укрепителната система на Киев, който тогава е бил столица на Киевска Рус.

Киев

На следващата сутрин Стас ни поведе на по-сериозна обиколка на забележителностите.

Тръгнахме от

площад Независимост или просто „Майдана“

Продължи..

2 responses so far

май 26 2016

Истанбул с мотор (4): Дворецът Долмабахче и паркът Миниатюрк

Продължаваме пътешествието с мотора на Тони до Истанбул. След като пристигнахме в града, започнахме с обиколката му със Света София и Султан Ахмед и продължихме през парка Гюлхане към кулата Галата. Започваме втория ден на пътешествието, през което ще разгледаме двореца Долмабахче и парка Миниатюрк.

Истанбул с мотор

част четвърта

Дворецът Долмабахче и паркът Миниатюрк

Ден 2, 20.09.2015 г.

Денят започна към 7:00 ч. Трябваше да хванем първото влизане в Долмабахче преди навалицата. За щастие бяхме в сърцето на Истанбул и успяхме да се потопим в цялостната атмосфера отново, като сутрешно чайче и кафе на местно кафене само с турци на него. Попътно към отсрещното кафе взехме по един геврек от случайно преминаваща количка 🙂

Турците от рано хвърляха табла и бяха седнали на седянка, разбира се само мъже. Петя правеше изключение.

Метрото

минаваше през нашия квартал, като сравнително скоро изградения мост над Златния рог се явяваше като спирка. По средата на моста е спирката и така може да се ползва от двата квартала, нашия и отсрещния от другата страна на Златния рог. Продължи..

12 responses so far